dla kandydatów Oferty pracy w hotelach - Praca za granicą - Praca w Holandii

 

 

Daliśmy pracę tysiącom osób

dołącz i Ty.

 

 

Rozpocznij karierę

w najlepszych hotelach na świecie.

scroll

sprawdź co proponujemy
praca w Holandii

Poszukujemy osób otwartych, energicznych, niebojących się nowych wyzwań i umiejących radzić sobie w każdej sytuacji. Proponujemy zatrudnienie zarówno młodym osobom dopiero wkraczającym na ścieżkę zawodową jak i tym, które mają już doświadczenie i chciałyby je rozwijać. Oferujemy stałe, legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, pełną pomoc w załatwieniu formalności związanych z zatrudnieniem a także bezpłatne testy weryfikujące znajomość języka angielskiego.

 


Wysokość wynagrodzenia zależna jest od wieku, rodzaju wykonywanej pracy oraz kwalifikacji. Osobom wyjeżdżającym do Holandii po raz pierwszy pomagamy w uzyskaniu holenderskiego numeru podatkowego, tzw. SoFi (numer socjalno-fiskalny niezbędny do legalnego zatrudnienia na terenie Holandii).
Wszyscy nasi pracownicy rozliczani są w systemie tygodniowym przelewem na konto osobiste, dlatego przed podjęciem zatrudnienia każdy zobowiązany jest do założenia rachunku dewizowego w Polsce. Oprócz wypłacanego co tydzień wynagrodzenia, po zakończeniu objętego umową okresu zatrudnienia, wypłacane jest również wynagrodzenie wakacyjne, które składa się z ekwiwalentu za niewykorzystany urlop a także dodatku wakacyjnego stanowiącego 8% stawki godzinowej brutto. Za każdy przepracowany tydzień, pracownik otrzymuje pisemne rozliczenie tzw. Salarisspecificatie, które pozwala na bieżąco śledzić zarobki oraz wysokość zapłaconych podatków.


Po zakończeniu roku kalendarzowego, wszystkim osobom, które podjęły pracę za naszym pośrednictwem, udostępniamy holenderską kartę podatkową Jaaropgaaf/Jaaropgave, która umożliwia ubieganie się o zwrot nadpłaconego podatku a także części ewentualnych kosztów poniesionych na dojazdy do pracy.Dla naszych pracowników dysponujemy komfortowymi mieszkaniami, wyposażonymi we wszelkie niezbędne udogodnienia oraz sprzęt AGD i RTV. We wszystkich mieszkaniach dostępna jest telewizja kablowa. Zawsze staramy się, by mieszkania zlokalizowane były jak najbliżej miejsca zatrudnienia, by dojazd do pracy zajmował jak najmniej czasu i był jak najmniej uciążliwy. Pracownicy lokowani są najczęściej w pokojach dwuosobowych a liczba mieszkańców jednego domu wynosi średnio 6 osób. Osoby posiadające własne zakwaterowanie również mają możliwość podjęcia pracy za naszym pośrednictwem.


Nasi pracownicy podpisują umowy o pracę na czas określony, wynoszący minimum 6 miesięcy. Umowa zawierana jest w Holandii, w dwóch egzemplarzach, w dwóch wersjach językowych: po polsku oraz po holendersku. Każdy kandydat otrzymuje wzór umowy już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej w Polsce, w związku z czym podejmując decyzję o zatrudnieniu jest w pełni świadomy warunków na jakich będzie ono przebiegać. Po zakończeniu okresu objętego umową, istnieje możliwość przedłużenia współpracy i podpisania kolejnej umowy.


Osoby, które pomyślnie przeszły proces rekrutacyjny, w momencie otrzymania oferty pracy otrzymują umowę pośrednictwa pracy, w której ujęte są warunki, na jakich pracownik zostanie zatrudniony przez pracodawcę holenderskiego. Zarówno umowa podpisywana w Polsce jak i umowa zawierana w Holandii zgodne są z prawem pracy odpowiednim dla obu krajów.  


W Holandii składki na ubezpieczenie zdrowotne pracownik zobowiązany jest opłacać we własnym zakresie. Istnieje możliwość skorzystania z usług dowolnej ubezpieczalni holenderskiej, lub z polisy przygotowanej przez Arbex. W przypadku skorzystania z polisy proponowanej przez Arbex, na życzenie istnieje możliwość rozłożenia kosztów na raty i potrącania ich z wynagrodzenia. Polisa gwarantuje dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, wybranych specjalistów a także pokrywa koszty ewentualnej hospitalizacji. Szczegółowy zakres usług objętych polisą udostępniamy na życzenie. Chcąc zminimalizować kosztu ubezpieczenia, pracownik może we własnym zakresie starać się o dofinansowanie do ubezpieczenia, tzw. Zorgtoeslag.


Dojazd do pracy najczęściej odbywa się z pośrednictwem komunikacji publicznej. W Amsterdamie może to być autobus, tramwaj lub metro. Bilety komunikacyjne nie należą w Holandii do tanich, a ponieważ zdajemy sobie sprawę, że decyzję o wyjeździe za granicę większość osób podejmuje ze względów finansowych, przez pierwszy miesiąc pokrywamy koszty dojazdów do pracy. W momencie rozpoczęcia pracy, każdy kandydat otrzymuje bilet miesięczny, umożliwiający korzystanie z komunikacji miejskiej. Po upływie miesiąca należy zadbać o dojazdy we własnym zakresie. Część kosztów poniesionych na dojazdy do pracy można odzyskać przy rozliczeniu z podatku w kolejnym roku kalendarzowym. Tańszym i zdrowszym rozwiązaniem będzie z pewnością zakup roweru. Stosunkowo niewielki dystans pomiędzy mieszkaniem a miejscem pracy jak najbardziej umożliwia taką formę dojazdów.


Po otrzymaniu i zaakceptowaniu oferty pracy, kandydat zobowiązany jest we własnym zakresie zorganizować wyjazd do Holandii i pokryć jego koszt. Wyjazd może odbyć się z pośrednictwem dowolnych linii autokarowych, lotniczych lub koleją.


Poza doświadczeniem zawodowym, poziom znajomości języka angielskiego jest jednym z głównych czynników wpływających na otrzymanie oferty pracy. Im lepsza znajomość, tym większa dostępność ofert pracy i krótszy czas oczekiwania na wyjazd. Osobom, które nie są pewne, jaki poziom znajomości powinny zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym proponujemy odbycie sprawdzającej rozmowy telefonicznej w języku angielskim.


Wszystkim osobom zatrudnionym na terenie Holandii, Arbex zapewnia opiekę polskojęzycznych koordynatorów, którzy odpowiedzialni są za kwestie związane z zatrudnieniem, zakwaterowaniem, ubezpieczeniem, czy dojazdami do pracy. Biuro Arbex w Amsterdamie czynne jest w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00.

 

Współpracujemy z najlepszymi

Zaufanie budowane latami

sprawdź jakie mamy dla Ciebie
oferty pracy

zarejestruj się
zadzwonimy do Ciebie

Zarejestruj się. Zadzwonimy do Ciebie. 


Umówimy się w jednym z naszych biur na rozmowę kwalifikacyjną oraz sprawdzimy znajomość języka angielskiego. Wypełnij formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej. Oddzwonimy i ustalimy dogodny termin spotkania.

Moja historia

Pracowali dla nas

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę otrzymać ofertę pracy za granicą w branży hotelarskiej?

Krzysztof z Olsztyna

Jak wygląda system wynagrodzeń w hotelach?

Wiesław z Poznania

Czy praca w hotelach jest ciężka?

Zuzanna z Krakowa

ikona adres 50-020 WROCŁAW ul. Piłsudskiego 74/311

ikona telefon telefon wrocławski 71 724 51 06

ikona zegarek9 - 16 Pon - Pt

ikona adres 31-011 KRAKÓW Pl. Szczepański 5 (pokój 109)

ikona telefon telefon krakowski 12 346 11 15

zegarek9 - 17 Pon - Pt